Haber Ara

anadolu Haber Arşivi

Anadolu Ajansı Kahire bürosuna baskın yapıldı

Anadolu Ajansı Kahire bürosuna baskın gerçekleştirildi.

Mekke ne zaman fethedildi ve nasıl gerçekleşti?

Milyonlarca kişi Mekke'nin fethi ne zaman? 31 Aralık Mekke'nin fethi programı sorularının cevaplarını arıyor. Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından 81 ilde 600 noktada Mekke’nin Fethi etkinlikleri düzenlenecek.

Erbakan Yılın Fotoğrafı Oylamasına Katıldı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Anadolu Ajansının (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katılarak, "Şehitlere saygı", "Beyaz yürüyüş" ve "Çıldır Gölü'nde kış şöleni" başlıklı fotoğrafları seçti.

Susam ve Argan Yağı saçları onarıyor! - Sağlık Haberleri - Haberterapi

İstanbul Aydın Üniversitesi Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu Saç Bakım ve Güzellik Hizmetleri Program Başkanı Öğr. Gör. Leyla Cesaret Ergül, yaz aylarında tatile çıkıldığında güneş, kum ve denizin ciltte ve saçta tahribatlara yol açtığını aktararak, yıpranmaları gidermek için susam ve argan yağı kullanılmasını tavsiye etti.

Bakan Akdağ, acil servislerde yoğunluğu önleyecek projeyi açıkladı

Bakan Akdağ, acil servislerdeki yoğunluğu önlemek için aile hekimlerinin vatandaşla telefonla görüşeceğini açıkladı.

ATA AÖF sınav sonuçları nereden öğrenilir?

3 ve 4 Aralık 2016 Tarihlerinde, Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim güz dönemi vize sınavları düzenlenmişti. Ata Aöf güz dönemi vize sınav sonuçları, Atatürk Üniversitesi resmi öğrenci bilgilendirme sistemi üzerinden açıklandı.

AÖF'ten 1,5 milyon öğrenciye müjde

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Açıköğretim Sistemi’nde kayıtlı yaklaşık 1,5 milyon öğrenciyi yakından ilgilendiren müjdeli bir haber verdi.

AÖF vize sınavları ne zaman yapılacak?

AÖF sınav takvimi yayınlandı. Açıköğretim Fakültesi Güz dönemi ara sınavları 26-27 Kasım tarihlerinde yapılacak.

Azerbaycan Milli Meclisi dev anlaşmayı onayladı!

Azerbaycan Milli Meclisi, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) anlaşmasını onayladı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ: 20 bin sözleşmeli personel alacağız

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Eylül ayına yetiştiremeyebiliriz ama bu sene sonuna kadar 20 bine yakın sağlık personelini inşallah göreve başlatacağız" dedi.

YÖK'ten Seviye Tespit Sınavı Başarı Puanı Değişikliği

YÖK, ÖSYM ve Anadolu Üniversitesine yaptırılan Seviye Tespit Sınavlarında başarı puanlarının hesaplanmasında değişikliğe gitti.

Sağlıklı bir uyku için cep telefonunu yatak odasına sokmayın!

Anadolu Uyku Araştırmaları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz, cep telefonunun yaydığı ışığın uykuyu geciktirdiğini belirtti.

Anadolu Sağlık Sen'in hukuk zaferi

Adana Anadolu Sağlık Sen, üyelerine yapılan haksız ve hukuksuz idari uygulamaların peşini bırakmıyor.

Müezzinoğlu, Organ nakli ile ilgili kararı Bilim Kurulu verir.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na konuk olarak soruları yanıtladı ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Gribin İlacı Soğan Kebabı

Gripten korunmak için antibiyotik özelliğe sahip soğanı sofralarımızın vazgeçilmezi haline getirmeliyiz

Anadolu Üniversitesi DGS ve Lisans Tamamlama Duyurusu

Anadolu Üniversitesi Dikey Geçiş ve Lisans Tamamlamaya ilişkin çıkan haberler üzerine doğru bilgilendirmek, kafalardaki soru işaretlerini gidermek için duyuru yayınladı.

AÖF İkinci üniversite kaydı için son günler.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bünyesinde açılan İkinci Üniversite programları kaydı için son günler.

Açık Öğretim Fakültesinde Kredi Kartlı Ödeme

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Öğrencileri, kayıt işlemlerinin ardından bankaya gitmeden bilgisayar ya da cep telefonlarından kredi kartıyla ödemelerini gerçekleştirebilecek.

Beşiri Hastanesi neden gecikti?

Terör örgütü PKK'nın Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde hastanelere ve ambulanslara uzun namlulu silahlarla saldırmasını, sağlık çalışanlarını kaçırmasını ve halkın sağlık hizmeti almasını engellemesini görmezden gelen HDP'li milletvekillerinden Saadet Becerikli, Batman'ın Beşiri ilçesinde yaşanan aksaklıklar nedeniyle henüz hizmete açılamayan 15 yataklı devlet hastanesini gündeme getirdi.

Diş Teknisyenleri zorlukta ve yoklukta görev yapıyor

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Ozaner Özdemir, zor şartlar altında yoğun tempo ile çalışan, işin kalitesinin önemsenmeyip sağlık hizmetlerinin sunumunda uygun çalışma ortamı sağlanmayan diş teknisyenlerinin maddi ve manevi sıkıntı içinde olduğunu söyledi.

İzinlerde döner sermaye kesilmesin

Yıllık izinler döner sermayeden kesildiği için, döner sermaye sağlık çalışanları üzerinde adeta bir baskı aracıdır. Yılın getirdiği yorgunluğu tatil yaparak veya memleketlerinde aileleriyle geçirip hasret gidermek isteyen sağlıkçılar, yıllık izinlerin döner sermayeden kesilmesi nedeniyle izinlerini kullanamıyorlar. Bu da idarelerin işine geliyor. Yıllık izinlerin döner sermayeden kesilmesi uygulamasına son verilmelidir. Sağlıkçıların kullandığı izin gün sayısı kadar kesinti yapılmaktadır.

AÖF Kayıtları başlıyor..

AÖF'den yapılan açıklamaya göre 2015-2016 dönemi AÖF kayıtları internetten 31 Ağustos-8 Eylül tarihleri arasında yapılacak. AÖF kayıt bürosu kayıtlarının tarihi ise 31 Ağustos-7 Eylül tarihleri arasında yapılacak.