Haber Ara

disk Haber Arşivi

Deniz ürünleri gastroenterit sebebi olabilir

İshal, bununla birlikte bulantı, kusma, ateş ve karın ağrısı gibi şikyetlerle karşılaşanların mutlaka bir hekim kontrolünden geçmesi gerektiğini dile getiren Emsey Hospital İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Mücahit Gür, akut gastroenteritin genellikle bir virüs veya bakteri, daha nadir olarak da parazitlere bağlı oluşabileceğini ifade etti. Uzman Dr. Gür, 'Bu hastalık enfeksiyon etkeni içeren dışkı ile temas eden yiyecek ve içeceklerin tüketilmesiyle veya etkenle temas etmiş kirli ellerin ağıza temasıyla çok kolay bulaşabilir' dedi. 

Halsizliğinizin nedeni hemoroid olabilir

Sıklıkla makattan kendiliğinden ya da dışkıyla kan gelmesiyle kendisini gösteren hemoroid, Türkiye'de en çok görülen hastalıkların başında yer alıyor. Hemen hemen herkesin hayatının bir döneminde yaşamış olduğu hemoroid hakkında bilgi veren Medical Park Fatih Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sibel Gelecek Geyik, beslenme alışkanlıklarının değişmesiyle hemoroid ile daha sık karşılaştıklarını belirtti. Geyik, 'Hemoroid, genç insanlarda daha sık görülüyor. Çünkü ev dışında beslenme artık çok yaygın en önemlisi hareket etmiyoruz, lifli gıdalarla beslenmiyoruz' diye konuştu.   

Kollarda ağrı ve uyuşma boyun fıtığı habercisi olabilir

Boyun fıtıkları hakkında önemli bilgiler veren Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Eyüp Baykara, 'Boynumuzda 7 adet omurga kemiği vardır. Bu omurların arasında da disk dediğimiz yumuşak bir doku bulunur.' dedi.

Boyun fıtığında tedavi büyük önem taşıyor

Beyin ve Sinir Cerrahı Yrd. Doç. Dr. Soner Büyükkınacı, vücudun yükünü taşıyan DİSK dokusunun deforme olması ile boyun fıtığı probleminin ortaya çıktığını belirtti.

ÖSYM ana hard diskinin adli emanette çalındığı ortaya çıktı

2010 KPSS sorularının sızdırılmasına ilişkin iddianame mahkeme tarafından kabul edildi. Sınavla ilgili bütün bilgi ve belgelerin yer aldığı ÖSYM ana hard diskinin adli emanette çalındığı ortaya çıktı.

Bebeklerde kabızlık sorunu nasıl giderilir?

Akyol, “Eğer bebek normal sıklığının dışında birkaç gün tuvaletini yapamadıysa, sert ve yoğun, zaman zaman çakıl taşı gibi dışkılıyorsa, kabız olmuş demektir.

Sigaranın bir zararı daha ortaya çıktı

Uzm. Dr. Ali Şahabettinoğlu, sigaranın içindeki zehirli maddelerin disk dejenerasyonlarını artırarak, fıtık gelişimini kolaylaştırdığını belirtti.

Ağaçlar kesilmesin, hastane yapılmasın!

Türk Tabipler Birliği, Sağlık Emeçileri Sendikası ve DİSK, Bakırköy Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi arazisine 'Kamu-Özel Ortaklığı' ile yapılacak olan şehir hastanesine karşı olduklarını belirterek basın açıklaması yaptılar.

TTB ''İşçi ölümlerinden bu karara imza atanlar sorumludur''

31.12.2019 tarihine ertelenen maden ocaklarındaki teçhizatların yenilenmesine ilişkin kararın ertelenmesine TTB, KESK, DİSK, TMMOB den ortak açıklama geldi. açıklamada bu karara imza atanların bundan sonra oluşacak ölümlerin sorumlusu olacağı bildirildi.