Etiketler

İlaç firmaları hakkında korkunç iddia

İstanbul Eczacı Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu korkunç bir iddiada bulundu

Uyuz salgını meclise taşındı

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Eczacı Gamze Taşcıer, son dönemlerde yaşanan uyuz vakalarındaki artış üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi.

Doktorlarında Olduğu 31 Kişiye İlaç Yolsuzluğundan Tutuklama

Tekirdağ il merkezli olarak 3 ayrı ilde düzenlenen operasyonda, olmayan hastalara ilaç yazarak Sosyal Güvenlik Kurumunu 5 milyon liranın üzerinde zarara uğrattığı tespit edilen 49 kişi gözaltına alındı. Aralarında doktor, ilaç mümessili, eczacı kalfası ve hastane çalışanlarının da yer aldığı 49 kişiden 31'i tutuklandı

2016 yılı 6. Dönem ilk defa ve yeniden atama kurası ilan metni

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına 2016 yılı 6. dönem ilk defa ve yeniden atama kurası ile personel alımı yapılacak.

Elazığ Merkezli Sağlık çalışanları ve eczacılara yönelik operasyon

Sağlık çalışanları ve eczacılara yönelik operasyonda gözaltına alınan 31 şüpheliden 20'si tutuklandı

Sağlık Bakanlığı 9 bine yakın personel alacak

Bakanlık değişik pozisyonlarda 4 bin 984 sözleşmeli personel ve tabip, uzman tabip, diş tabibi, uzman diş tabibi, eczacı kadrolarına da 3 bin 717 personel alımı yapacak.

2016 yılı 5.dönem ilk defa ve yeniden açıktan atama kurası

Sağlık Bkanlığı Uzman Tabip, Tabip, Uzman Diş Tabibi, Diş Tabibi ve Eczacı Atama Kura İlanı

Ankara'da Üniversitesi hastanesinde dehşet!

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi Fizik Tedavi Bölümündeki eczanede yaşanan silahlı kavgada 4 eczacı hayatını kaybetti.

TEİS: SGK, diyabetik hastaların ayaklarının kesilmesini mi bekliyor?

TEİS, "Kurum, sorunu çözmek için hastaların ayaklarının kesilmesini mi bekliyor? Hiçbir hastanın oranı ekonomik gerekçelerle feda edilemez" diyerek tepki gösterdi.

Danışman eczacı dönemi geliyor

Diyabet, obezite, hipertansiyon, astım ve sigara bıraktırma konusunda Eczacılar artık danışmanlık yapacak

32 ilde sahte reçete operasyonu

İstanbul merkezli 32 ilde sahte reçete operasyonunda, aralarında doktor ve eczacıların bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Sağlık Bakanlığı personel alımı 2016 Resmi Gazete'de yayınlandı

Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalıştırmak üzere, açıktan atama aracılığıyla uzman tabip, uzman diş tabibi, tabip, diş tabibi ve eczacı alacak

İğnesiz aşıların öncüsüne TÜBİTAK’tan ‘Özel Ödül’

İğnesiz aşı çalışmalarıyla Prof. Dr. Hazire Oya Alpar 50. TÜBİTAK Bilim, Özel ve Teşvik Ödülleri töreninde, Cumhurbaşkanı'nın elinden ödülünü aldı.

Reçete yazımında elektronik imzaya geçiliyor!

1 Ocak 2016'da zorunlu 'e-imza' uygulamasının uygulamaya geçirilmesi planlanıyor

Yeni nesil ilaçlarla Hepatit C tedavisi oldu tamamen kurtuldu

61 yaşındaki kadın, yeni üretilen ilaçlar sayesinde 10 yıldır hepatit ile yaptığı mücadeleyi kazanarak sağlığına kavuştu.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu 20 eczacı alacak

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumuna ilk defa ve yeniden açıktan atama kurası ile eczacı unvanlı personel alımı yapacak.

En pahalı ilaç, bulunamayan ilaçtır

Eczacılar kanunda var olan, ilaç takas işlemini yapamıyor.

TTB kimi temsil ediyor.

Terör eylemi sonucunda dün bir eczacıyı bugünde bir doktorumuzu kaybettik. Tüm sivil toplum örgütlerinden şehitlere ilişkin toplumsal tepkiler ve taziyeler gelirken, Türk Tabipler Birliğide Dr Abdullah Biroğul hakkında taziyede bulundu.

SGK İlaç ve Eczacılık Daire Başkanlığına 'Skandal Atama'

Akşam gazetesinin haberine göre, 'Skandal Atama' olarak yayınlanan haberde, konu hakkında 'SGK İlaç ve Eczacılık Daire Başkanlığı'na, ilaçla ilgili hiçbir eğitim ve geçmişi olmayan sendikacı Cafer Seçer atandı.'denildi.

İlk defa ve yeniden açıktan atama kurası

2015 yılı 3. Dönem ilk defa ve yeniden açıktan atama kurası (eczacı, uzman diş tabibi ve diş tabibi ile emekli olan tabip ve uzman tabipler dahil)

Boş kalan eczacı kontenjanlarına yeni kura

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, eczacı yerleştirmeleri sonrası boş kalan kontenjanlar için yeni kura başvurusu alacaklarını duyurdu.

Eczacılar için yürütmernin durdurulması kararı

Türk Eczacılar Birliği Genel Sekreteri Dr.Ecz.Harun KIZILAY yazılı açıklamada bulundu.

Hangi sağlıkçılar işsiz kalabilir?

Önümüzdeki yıllarda, Türkiye de sağlık alanında bazı meslekler işsizlik yaşarken bazıları iş bulma konusunda sorun yaşamayacaklar. Sağlık Bakanlığının öngörülerine göre mevcut sayı, 2023 yılı hedefi ve mevcut durumun devamı halinde iş gücü arzı karşılaştırması çıkarılmıştır.