Etiketler

Bağ-Kur ve GSS prim borcu olanlar sağlık hizmetlerinden yıl sonuna kadar yararlanabilecek

Genel Sağlık Sigortası ve Bağ-Kurlu olup prim borcu bulunanlara yönelik adım atıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Resmi Gazete'de yayımlanan kararına göre, prim borcu bulunan Bağ-Kurlu ya da GSS'liler 31/12/2020 tarihine kadar sağlık hizmetlerinden yararlanacak.

Bağ-Kur ve GSS prim borcu olanlar sağlık hizmetlerinden ücretli yararlanacak

Prim borçlarını ödeyemeyen Bağ-Kur ve Genel Sağlık Sigortası (GSS) yükümlüsü yurttaşların sağlık hizmetlerinden faydalanması için verilen süre 31 Aralık itibarıyla doldu.

Virüsler birbirleriyle konuşuyor!

Araştırmacılara göre, virüsler arasında bir iletişim ağı var. Bu gelişme; "Virüslerin iletişim şifreleri çözülebilirse viral hastalıkların önüne geçilebilir" şeklinde yorumlandı.

Diyabet hastalarına müjde!

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özgür Enginyurt, diyabet hastalarının günlük 25 gramı geçmeyecek şekilde doğal bal tüketebileceklerini bilimsel olarak ispatladıklarını söyledi.

Kanser hücrelerini yok eden 3 bileşik buldu

İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Elif Apohan, TÜBİTAK destekli uzun süren çalışmaları sonucu kanser hücrelerini yok eden 3 yeni bileşik buldu

Türk Cerrahi Derneği’nden “Cesur Yürek” açıklaması

Türk Cerrahi Derneği, “Cesur Yürek” isimli dizide, doktor ve hemşirelere yönelik şiddet ve hakaret sahneleri bulunduğu gerekçesiyle bir açıklama yayınladı.

Hırvat doktorlar ülkelerini terk ediyor

Hırvatistan Tabip Odası, AB'ye üye olduktan sonra 525 doktorun ülkeyi terk ederek, diğer Avrupa ülkelerine göç ettiğini açıkladı.

Bakan Akdağ: Muayene süreleri 20 dakikaya çıkacak

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Muayene süresinin 5 dakika olması kalıcı bir durum değil. İlk etapta 10 dakikaya çıkartmayı hedefliyoruz. 15 hatta 20 dakika olması lazım" diye konuştu.

Ses kısıklığı kanser habercisi

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Serdar Saydam, giderek artan ve uzun süren ses kısıklıklarının tiroid kanseri belirtisi olabileceğini belirtti.

Özel araçta da sigara içmek yasak

Sigara ile mücadelede yeni bir adım atan İskoçya yönetimi, içinde çocukların bulunduğu özel araçlarda sigara içilmesini yasakladı

Sezaryen doğum oranlarındaki artış insan evrimini etkiliyor

Sezaryen geni değiştiriyor mu? Avusturyalı bilim insanları sezaryen doğum oranlarındaki artışın insan evrimini etkilemeye başladığını duyurdu.

Özel hastanelerde ücretsiz kanser ameliyatı

Sağlık Bakanı Müsteşarı Prof. Dr. Gümüş, “Kanser yüzünden varını yoğunu satan aileler var” dedi

Akdağ: Sağlıkta Dönüşüm Programı’nın ikinci faslını başlatıyoruz

Sağlık Bakan Recep Akdağ, sağlık hizmetlerinde yaptıkları değişimi anlattı.

Sağlık Bakanlığından muayene randevularına ilişkin açıklama

Sağlık Bakanlığı, muayene randevularının 5 dakikada bir verilmesi konusunda çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten bir açıklama yaptı.

Kamu spotu gerçek oldu

Sağlık Bakalığı'nın kanser farkındalığını arttırmak için hazırladığı reklamlarda oynayan genç kadın merak edip test yaptırınca korkunç gerçeği öğrendi...

Deodorantlar kansere yol açıyor mu?

Özellikle terleme problemi yaşayanların kullandığı deodorant ve ter önleyici roll-onlar hakkındaki kanser yapıyor iddiası yeni bir araştırmayla tekrar gündeme geldi...

Ağız içinde çıkan yaralara dikkat!

Pek çoğumuz ağzımızın içinde çıkan yaraları hafife alırız ancak Dr. Metin Aksakal ağız içinde tekrarlayan yaraları dikkate almamız gerektiğini vurguluyor...

Gençlerin milyarlarca liralık Genel Sağlık Sigortası borcu siliniyor

2012’den itibaren herkes için zorunlu olan Genel Sağlık Sigortası’nda milyonlarca gencin milyarlarca liralık borcunu silen düzenleme Meclis’e geliyor.

Sağlıkta teşvik için ön şart: "Fabrikayı Türkiye'de kur"

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Gümüş, "Hizmete girecek şehir hastaneleri için çok ciddi alımlar yapılacak. Bunun için de ilgili firmalardan, fabrikalarını Türkiye'de kurması istenecek" dedi.

Gece yarısı atıştırmaları hafızayı siliyor

Gece yarısı atıştırmaları sadece kan şekeriniz için değil beyin hücreleriniz için de kötü.

Zeka genleri bulundu, Einstein olabilirsiniz!

İngiltere'de yapılan bir araştırmayla hangi genlerin insanların zeki olmasını sağladığı ortaya çıkarıldı. Bu buluşla genlere yapılacak bir müdahale ile insan beyninin güçlendirilebileceği belirtiliyor.

Genel Sağlık-İş Sendikası Başkanı Bacaksız: Haklarımızı sıfırlatmayacağız!

Genel Sağlık-İş Sendikası Başkanı Zekiye Bacaksız, "Haklarımızı, güvencelerimizi, geleceğimizi sıfırlatmayacağız!"

Sağlık çalışanlarından yoğun tempoya isyan!

İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışan sağlık personelleri, yoğun iş temposunu ve çalışma koşullarını protesto etmek amacıyla eylem yaptı.

Üst Öğrenim Sayılıp Sayılmayacağına YÖK Karar Verecek!

Genel Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Zekiye BACAKSIZ, YÖK’ün, lisans tamamlama hakkı verilen programların, üst öğrenim sayılıp sayılmayacağına karar vereceğini belirtti.

Hemşirelerden hunili ve maskeli eylem!

Üniversite hastanelerinde çalışan hemşireler, kadro yetersizliği ve mesai saatlerinin fazlalılığından dolayı huni ve maske takarak eylem yaptılar.

Sağlık Bakanlığı ’Devlet hastanelerine para ödendiği’ iddiasını yalanladı

Sağlık Bakanlığı, hastaların aile hekimlerinin yanı sıra dilediği hastaneden randevu alabildiğini ve dilediği doktora da göründüğünü açıkladı

GSS prim borçlarının yapılandırılması için 2 Kasım’a kadar SGK’ya başvuru gerekiyor!

GSS (Genel Sağlık Sigortası) prim borcu sorgulama | GSS nedir? Gelir Testine müracaat hakkı ve GSS prim borçlarını yapılandırma ile ilgili sıkça sorulan sorulara cevaplar

Otururken bacak bacak üstüne atmaktan kaçının!

Otururken bacak bacak üstüne atmaktan kaçınmak gerekir mi? Bunun tansiyonu yükselttiği, varise ve sinir hasarına yol açtığı doğru mu?

Prim borcundan hastane kapısından dönülmeyecek!

Prim borcundan dolayı sağlık hizmeti alamayan vatandaşlarımıza müjdeli haber.