Etiketler

Kanser tanısı alan her 4 erkekten 1'i prostat kanseri

Erkeklerde en sık görülen kanserler arasında yer alan prostat kanseri, üzerinde en çok araştırma yapılan kanserler arasında bulunuyor. Tanı ve tarama programlarındaki yenilikler prostat kanseri tanısı alan hasta sayısına yansıyor. Dünya Prostat Kanseri Farkındalık Günü dolayısıyla açıklamalarda bulunan Prostat Kanseri Derneği Genel Sekreteri ve Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Faruk Yencilek, tüm dünyada kanser tanısı alan her 4 erkekten 1'nin prostat kanseri olduğunu ifade ederek, 'Bu noktada iyi haber şu ki, prostat kanserli hasta sayısının artmasına karşın, erken tanı ve tedavideki yenilikler sayesinde, prostat kanserine bağlı ölüm oranları yaklaşık yüzde 60 oranında azaldı' dedi. 

Konya'da Fetö'nün Hastanesi Hizmetine Açıldı

Konya’da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) unsurlarınca yaptırılan ve Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında kamuya devredilen 17 katlı hastane, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi olarak hizmet vermeye başladı.

Kırşehir'de Fetö Operasyonu: Sağlık Sen Başkanı tutuklandı!

Kırşehir’de sabah saatlerinde Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik düzenlenen operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'ne atama

Doç. Dr. Hayati Deniz'in istifasıyla boşalan Gaziantep Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'ne Uzman Doktor Ömer Aykut Atandı.

Sağlık Bakanlığı, 15 İle Yeni Genel Sekreter Ataması Yapıldı

Sağlık Bakanlığı 15 ilin genel sekreterinde değişikliğe gitti. Yeni Genel Sekreterler yarın görevine başlıyor...

FETÖ'nün 2 'sağlık imamı'nın da bulunduğu 18 kişi tutuklandı

FETÖ/PDY soruşturmasında Eski Balıkesir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri ile örgütün 2 "sağlık imamı''nın da bulunduğu 18 kişi tutuklandı.

Gökhan Darılmaz Konya KHB Genel Sekreterlik görevinden alındı

Sağlık Bakanlığı, bir muamma halini alan Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterini nihayet görevden aldı.

Şehir Hastaneleri projelerinin ilki gün sayıyor

Sağlık Bakanlığının şehir hastaneleri projelerinin ilki, Yozgat'ta yıl sonunda hizmete girecek

Sağlık-Sen Genel Sekreteri de FETÖ'cü çıktı

Sağlık-Sen'e Paralel Operasyon yazımız etkisini gösterecek ki Sağlık Sen Genel Sekreteri görevden alındı.

Yeni müsteşar yardımcısı Sağlık Bakanlığı'ndaki görevine başladı

TBMM'deki Genel Sekreterlik görevinden ayrılan İsmail Kargulu, bakanlıktaki yeni görevine başladı.

Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri görevden alındı!

FETÖ/PDY’nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Sağlık Bakanlığı Türkiye genelinde 5 bin 581 sağlık görevlisini açığa aldı. Samsun'da ise görevden alınan personel sayısının 120 olduğu belirtildi.

"Kanser ilaçlarının eczaneler dışından karşılanması ciddi sorun"

TEB Genel Sekreteri Üney, kanser ilaçlarının eczane dışından karşılanmasının ciddi sorunlar doğuracağını belirterek, ilaçların hastanelerden temin edilmesi uygulamasına son verilmesini istedi.

Genel Sekreterin yargılanmasına devam edildi

Genel Sekreterin yöneticilik yaptığı dönemde yaptığı usulsüzlüklerle ilgili yargılama devam ediyor.

Testis kanseri gençleri vuruyor

Üroonkoloji Derneği Genel Sekreteri Aslan, testis kanserinde 15-35 yaş aralığının risk taşıdığını belirterek, "Hastaneye başvuran 15-35 yaş grubundaki 9 gencin biri testis kanseri tanısı alıyor" dedi.

İntihar olayları 10 yılda yüzde 50 artış sağladı

Türkiye Psikiyatri Derneği (TPD) Genel Sekreteri Doç. Dr. Mehmet Yumru, Türkiye'de intihar oranlarının son 10 yılda yüzde 50 arttığını kaydetti.

Diyabet her 6 saniyede bir can alıyor

Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Yıldız, "Her 6 saniyede bir kişi, diyabet nedeniyle hayatını kaybediyor" dedi.

Genel Sekreterin Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanması devam ediyor!

Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan Darılmaz'ın Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ikinci duruşması yapıldı.

Mardin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri görevinden ayrıldı!

Genel Sekreter  Uzm. Dr. Tunga BARCIN, kendi isteğiyle görevinden ayrıldığına dair mesaj yayınladı.

Aile Hekimliği Nöbetleri artık tarih olmuştur

AHEF Genel Sekreteri Lütfi Tiyekli aile hekimlerinin nöbetleri konusunda iddialı açıklamalarda bulundu. Dr. Tiyekli bundan böyle aile hekimlerine ne ad ile olursa olsun nöbet tutturulamayacağını söyledi.

Genel Sekreter ranza sistemine geçsin.

Sağlık-Sen Sivas Şubesi hastane birleştirmelerine hakkında Genel Sekreterliğin tavrına karşı delillerle konuştu. Geçmiştede bu nevi hamleler olduğunu ancak bu hatadan dönüldüğünü söyleyen Zileli 'Genel sekreter Hasta yataklarını çoğaltmak istiyorsa ranza sistemine geçmesi daha uygun olur.'dedi

Sekreterliklerin 2015 başlangıç karneleri

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Genel Sekreterliklerin Başlangıç Karnelerini itirazlar sonrasında değerlendirerek yeniden yayınladı.

Eğitim gideri

Sağlık Tesislerinin eğitim giderlerini hangi usul ve yöntemle karşılayabilecekleri, kişilere ödemelerin nasıl yapılacağı konusunda Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu,Genel Sekreterliklere hitaben yazı yayınladı.

Kullanılmayan ödenekler tenkis edildi

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından, Genel Sekreterliklere 2014 yılı için tahsis edilen ödeneklerden kullanılmayan miktarı tenkis edildi.

Evde sağlık hastası cihaz kalibrasyonu

Konya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği, evlerde kullanılmakta olan medikal cihazların doğru ölçüm yapıp yapmadığının hayati önem taşıdığını hatırlatarak, genel sekreterliğin yeni hizmeti hakkında bilgi verdi.

Eczacılar için yürütmernin durdurulması kararı

Türk Eczacılar Birliği Genel Sekreteri Dr.Ecz.Harun KIZILAY yazılı açıklamada bulundu.

Antalya Kamu Hastaneleri Rusya'ya açılıyor

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz, Rusya Devlet Kanalında yayınlanmak üzere Antalya KHB'ye bağlı sağlık tesislerinde yabancı hastalara sunulan hizmetler konusunda bir ajans ile röportaj gerçekleştirdi.

Genel Sekretere mobbing davası

Memurların görev yerlerinin "görülen lüzum üzerine, personel eksikliği veya ihtiyaca binaen..." gibi soyut, muğlak ve keyfi gerekçelerle değiştirilmesi, memuru cezalandırmak için kişisel amaç güdülmesi en bilindik tabirle“Sürgün Edilmesi" bütün memurların korkulu rüyası hatta kabusudur.

Genel sekreterden motivasyon eğitimi

Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Gökhan Darılmaz, birliğe bağlı Çumra Devlet Hastanesinde motivasyon eğitimi verdi.

Konya'da sağlıkçılardan kan bağışı

Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi idareci ve çalışanları kan bağışı yapmanın önemi konusunda farkındalığı artırmak ve kan bulmakta güçlük çeken hastalara yardımcı olabilmek amacı ile toplu olarak kan bağışında bulundular.