Etiketler

Sağlık Bakanı Akdağ 'Yeşil Dedektör'ü tanıttı

Sağlık Bakanlığı ile Yeşilay tarafından "Dumansız hava sahası" ihlallerinin yetkililere anında bildirilmesini sağlayan "Yeşil Dedektör" isimli akıllı telefon uygulaması geliştirildi.

Elektronik sigarayı içene de satana da ceza!

Elektronik sigaranın gerek internet üzerinden gerekse bir işletmede satışına şahit olunması durumunda ihbar hattının aranması gerekiyor.

Sigarayla mücadelede yeni dönem

Sağlık Bakanlığı'nın yeni yılda yarı kapalı alanlarda da sigara yasağı getirmesinin ardından denetimlerde de yeni uygulama başlayacak.

Özel araçta da sigara içmek yasak

Sigara ile mücadelede yeni bir adım atan İskoçya yönetimi, içinde çocukların bulunduğu özel araçlarda sigara içilmesini yasakladı

Alkol ve sigarada ÖTV artışı

Alkollü içki ve tütün mamullerinde ÖTV oranının yüzde 10 ile yüzde 27.5 arasında artmasını içeren Bakanlar Kurulu Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Elektronik sigaranın zararları neler?

Elektronik sigara zararları ile ilgili uzmanlardan ayır geldi. Doç. Dr. Ömer Fatih Ölmez, elektronik bile olsa sigaradan uzak durmak gerektiğini bildirdi.

Tek tip sigara dönemi başlıyor!

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Başkanı Dr. Mustafa Aydın, yeni düzenlemenin sigarayı bırakma mücadelesine büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Bilim adamlarından sigara içenlere uyarı!

Bilim adamları, günde 20 sigara içen bir kişinin akciğerlerindeki her bir hücrede her yıl ortalama 150 mutasyon meydana geldiğini keşfetti.

7 ayda 3 kanseri yendi

Konya'da Mehmet Yıldız, yedi ayda içinde ortaya çıkan gırtlak, cilt ve akciğer kanserlerinden erken teşhis sayesinde kurtularak hayata tutundu.

Sigara kullanan kadınlar, üreme sağlığı açısından da risk taşıyor

Prof. Dr. Nazmi Bilir, "Sigara kullanan kadınlar, kanserin yanı sıra üreme sağlığı açısından da risk taşıyor" dedi.

Danışman eczacı dönemi geliyor

Diyabet, obezite, hipertansiyon, astım ve sigara bıraktırma konusunda Eczacılar artık danışmanlık yapacak

Üniversite kampüslerinde sigara satışı yapılamayacak

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, "Üniversite kampüslerinde sigara satışını kaldırıyoruz. Kampüste sigara satışı olmayacak." dedi.

Ankara Barosu'ndan SGK'ya 'kanser ilacı' davası açılıyor

Ankara Barosu, SGK'nın 3 Şubat'tan itibaren akciğer kanseri olan hastaların bazı ilaçlarının parasını ödemek için "hiç sigara kullanmamış" olması şartını mahkemeye taşıyor.

Elektronik sigara yüzünden canınızdan olmayın!

E-sigara içenler bu haberimizi okuduktan sonra bir kez daha düşünsünler...

Okullarda Dumansız Hava Sahası dönemi başlıyor

Sağlık Bakanlığı 17 milyon öğrencinin eğitim gördüğü okulların dumansız hava sahası olması için harekete geçti.

Astım bronşit nedir tedavisi nelerdir

Kirli hava, allerjen ve kimyasal maddelerle çok fazla temasta bulunulması ve bunların teneffüs edilmesi, sigara içmek astım bronşitin en sık sebepleri arasında.

Tütün Kontrol Programı sonrasında Akciğer kanseri düşüşe geçti

Sağlık Bakanlığınca, Tütün Kontrol Programı sonrasında kapalı alanlar başta olmak üzere birçok yerde sigara kullanımına yasak getirilmesiyle akciğer kanserinin görülme sıklığında azalma görüldü.

Sigaranın bir zararı daha ortaya çıktı

Uzm. Dr. Ali Şahabettinoğlu, sigaranın içindeki zehirli maddelerin disk dejenerasyonlarını artırarak, fıtık gelişimini kolaylaştırdığını belirtti.

Kanser oluşumuna etki eden en önemli faktör çevre

Yapılan yeni bir araştırma, vücutta kanser oluşumuna etki eden faktörler içinde çevresel etkilerin büyük rol oynadığını gösterdi.

Nefesiniz Daralıyorsa Koah Olabilirsiniz!

KOAH’ın hasta için en olumlu yanı erken evrede belirti vermesidir.

Kapalı alanlarda sigara yasağına uymayanlara ceza yağdı

Kapalı alanlarda tütün ve mamullerinin içilmesi yasağını ihlal edenlere, 2009'dan bugüne kadar yaklaşık 120 milyon lira ceza tatbik edildi.

Sigara meme kanserine yol açıyor

Uzmanlar, sigara kullanan kadınlarda meme kanseri riskinin hiç sigara kullanmayan kadınlara göre yaklaşık yüzde 30 daha fazla olduğunu açıkladı.