Eğitim

ATA AÖF final sınav giriş belgesi yayınlandı: İşte ATA AÖF sınav giriş yerleri… ATA AÖF final sınav giriş belgesi yayınlandı: İşte ATA AÖF sınav giriş yerleri…
ÖSYM, KPSS 2019/2 tercih sonuçlarını açıkladı ÖSYM, KPSS 2019/2 tercih sonuçlarını açıkladı
SASMEM DERNEK sağlık sendikalarına ziyaretler gerçekleştirdi SASMEM DERNEK sağlık sendikalarına ziyaretler gerçekleştirdi
KPSS 2019/7 Sağlık tercih kılavuzu yayımlandı KPSS 2019/7 Sağlık tercih kılavuzu yayımlandı
Çocuklarımız kimlere emanet Çocuklarımız kimlere emanet
Malay öğrencilerden Güneydoğu Asya kültür şöleni Malay öğrencilerden Güneydoğu Asya kültür şöleni
Karabük Üniversitesi'nden 'kişiye özel' araştırma görevlisi kadrosu Karabük Üniversitesi'nden 'kişiye özel' araştırma görevlisi kadrosu
Yerli savaş uçağı ve otomobil üretimine tam destek Yerli savaş uçağı ve otomobil üretimine tam destek
Ankara'da 7'nci Zekâ ve Yetenek Kongresi başladı Ankara'da 7'nci Zekâ ve Yetenek Kongresi başladı
7'nci Müfredat Çalıştayı yapıldı 7'nci Müfredat Çalıştayı yapıldı
Okullardaki kazaları önlemek için iş sağlığı entegrasyonu çalışması başlatıldı Okullardaki kazaları önlemek için iş sağlığı entegrasyonu çalışması başlatıldı
Binlerce öğrenci yeni akademik yılı karşıladı Binlerce öğrenci yeni akademik yılı karşıladı
Yeni akademik yıl 'entelektüel sorumluluk' ile başladı Yeni akademik yıl 'entelektüel sorumluluk' ile başladı
Özel yetenek sınavları ile üniversiteli olmak hala mümkün Özel yetenek sınavları ile üniversiteli olmak hala mümkün
2019-2020 yılının ilk ara tatil ne zaman? Ara tatil kaç gün? 2019-2020 yılının ilk ara tatil ne zaman? Ara tatil kaç gün?
Prof. Dr. Andı: Teknolojik gelişime katkıda bulunmuş bir medeniyetin çocuklarıyız Prof. Dr. Andı: Teknolojik gelişime katkıda bulunmuş bir medeniyetin çocuklarıyız
Yapay zeka ile her öğrenci kendine özgü öğrenecek Yapay zeka ile her öğrenci kendine özgü öğrenecek
Çocuklar soyut resim ile tanışacak Çocuklar soyut resim ile tanışacak
Dijitalleşen dünyada açık eğitim masaya yatırılıyor Dijitalleşen dünyada açık eğitim masaya yatırılıyor
Üniversiteye yeni başlayacak öğrencilere uzmanından tavsiyeler Üniversiteye yeni başlayacak öğrencilere uzmanından tavsiyeler
Eğitim Haberleri

ATA AÖF final sınav giriş belgesi yayınlandı: İşte ATA AÖF sınav giriş yerleri…

ATA AÖF sınav giriş belgesi OBS (Öğrenci İşleri Bilgi Sistemi) üzerinden erişime açıldı. İşte OBS ATA AÖF sınav giriş belgesi sorgulama linki

ÖSYM, KPSS 2019/2 tercih sonuçlarını açıkladı

KPSS-2019/2: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

SASMEM DERNEK sağlık sendikalarına ziyaretler gerçekleştirdi

SASMEM DERNEK Sağlık sendikalarının Samsun Şubelerini ziyaret etti.

Çocuklarımız kimlere emanet

MEB’de skandal ‘Sırp’ projesi... Avrupa Birliği uğruna feda edilecek bütün değerlerimiz tükendi, sıra öğrencilere geldi.

Malay öğrencilerden Güneydoğu Asya kültür şöleni

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) Osmanlı Malay Dünyası Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (OSMAD) tarafından ilki 2017'de düzenlenen, Türkiye'de Güneydoğu Asya kültürünün temsiline yönelik ilk kültürel etkinlik olan Nusantara Festivali'nde Güneydoğu Asya mutfağı, bölgeye özgü dans gösterileri, bölgenin geleneksel oyunları ve çeşitli kültürel aktiviteler yer aldı. Üniversitede öğrenim gören Malezya, Endonezya, Filipinler ve Taylandlı öğrenciler gelenekleri, dansları ve yemek kültürleri ile renkli bir gün yaşattı. Festivali çok sayıda resmi kuruluş, sivil toplum kuruluşu ve öğrenci dernekleri ve davetliler izledi. FSMVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahameddin Başar, bu festivallerin öğrencilerin birbirlerinin kültürlerini tanıması açısından oldukça önemli olduğunu söyledi.

Karabük Üniversitesi'nden 'kişiye özel' araştırma görevlisi kadrosu

Karabük Üniversitesi'nden 'kişiye özel' araştırma görevlisi kadrosu

Yerli savaş uçağı ve otomobil üretimine tam destek

Araştırma şirketi Areda Survey, 4 bin 500 kişi ile TEKNOFEST özelinde, Türkiye'nin kendi savunma sistemini geliştirmesi, yerli uçak ve otomobil üretimi konu başlıkları altında bir araştırma yaptı. Türklerden, yerli savaş uçağı ve otomobil üretimine tam destek geldi.

Ankara'da 7'nci Zekâ ve Yetenek Kongresi başladı

ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde (KKM), #ZevkiZeka sloganıyla gerçekleştirilen kongreye, zek ve yetenek ile ilgili konularda çalışan akademisyenler, öğrenciler ve aileler ile çok sayıda davetli katıldı. Kongrede eğitim alanının tüm aktörlerini yakından ilgilendiren ve güncelliğini her dönem koruyan; sosyal iletişimin zek ve yetenekle ilişkisi, beynin yapısı, üstün zeklı çocukların eğitiminde izlenmesi gereken yollar ve karşılaşılabilecek sorunların çözümüne ilişkin konular konuşuldu.

7'nci Müfredat Çalıştayı yapıldı

Müfredat Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü, Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı ve İbn Haldun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Özden'in başkanlığında Süleymaniye Yerleşkesinde düzenlenen çalıştayda yeni bir eğitim felsefesi ve yeni bir ontolojinin kurulması konusu ele alındı.

Okullardaki kazaları önlemek için iş sağlığı entegrasyonu çalışması başlatıldı

Eğitim öğretim yılının başlamasıyla okullardaki fiziki güvenlik önlemlerinin yeterli olup olmadığı konusu yeniden gündemde.

Binlerce öğrenci yeni akademik yılı karşıladı

Üniversitenin 6'ncı akademik yılı açılış töreni Esenyurt Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Törene İlçe Kaymakamı Dr. Vural Karagül, İlçe Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Esenyurt Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Özyurt, üniversitenin rektörü Prof. Dr. Sudi Apak, üniversitenin akademik personelleri ile çok sayıda öğrenci katıldı. Tören, üniversitenin Öğrenci Konseyi Başkan Vekili Yasin Günbeyi' nin açılış konuşmasıyla başladı.

Yeni akademik yıl 'entelektüel sorumluluk' ile başladı

Halkalı'daki merkez kampüsünde gerçekleştirilen açılış törenine İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Yücel Çelikbilek, üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Özokur, Rektör Prof. Dr. Mehmet Bulut, akademisyenler ve öğrenciler katılım sağladı. Yeni akademik yılın açılış töreni Sanatçı Ender Doğan'ın seslendirdiği irfan türküleri ile başladı.

Özel yetenek sınavları ile üniversiteli olmak hala mümkün

ÖSYM tarafından açıklanan ek yerleştirme sonuçlarına göre, 43 bin 945'i ön lisans, 17 bin 887'si lisans olmak üzere 61 bin 832 aday yükseköğretim programına yerleşti. Sonuçlara göre herhangi bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemlerinin 23-27 Eylül tarihleri arasında yapabileceği duyuruldu. 23-25 Eylül'de elektronik kayıtlarını gerçekleştirecek adayların, belirtilen süre içerisinde kayıt hakkı kazandıkları üniversiteye başvurmaları gerekiyor. Nişantaşı Üniversitesi Kurucusu Levent Uysal, kayıt hakkı kazanamayan öğrencilerin umudunu kaybetmemesi ve ilgi alanlarına göre özel yetenek sınavlarını takip etmesi gerektiğini söyledi.
Uysal, Nişantaşı Üniversitesi'nde 2019-2020 akademik yılında eğitim görmek isteyen öğrencilerin 4 Ekim'e kadar özel yetenek sınavlarına başvuruda bulunabileceğini dile getirdi.

2019-2020 yılının ilk ara tatil ne zaman? Ara tatil kaç gün?

Bu yıl ilk kez uygulanacak olan ara tatil düzenlemesini Milli Eğitim Bakanlığı resmileştirdi. Öğrenciler tarafından en çok merak edilen, bu yıldan itibaren başlayacak olan ara tatil tarihleri. Peki yılda iki kez uygulanacak olan ara tatil kaç gün olacak? İşte ara tatil hakkında merak edilenler...

Prof. Dr. Andı: Teknolojik gelişime katkıda bulunmuş bir medeniyetin çocuklarıyız

Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST), ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Büyük bir ilgiyle karşılanan fuarda, Türk Yıldızları'nın 7 uçakla yaptığı gösteri nefesleri kesti. İzleyiciler bol bol fotoğraf çekti ve pilotlara el salladı.

Toplam 174 haber.