Eğitim

ATA AÖF final sınav giriş belgesi yayınlandı: İşte ATA AÖF sınav giriş yerleri… ATA AÖF final sınav giriş belgesi yayınlandı: İşte ATA AÖF sınav giriş yerleri…
ÖSYM, KPSS 2019/2 tercih sonuçlarını açıkladı ÖSYM, KPSS 2019/2 tercih sonuçlarını açıkladı
SASMEM DERNEK sağlık sendikalarına ziyaretler gerçekleştirdi SASMEM DERNEK sağlık sendikalarına ziyaretler gerçekleştirdi
KPSS 2019/7 Sağlık tercih kılavuzu yayımlandı KPSS 2019/7 Sağlık tercih kılavuzu yayımlandı
Çocuklarımız kimlere emanet Çocuklarımız kimlere emanet
Malay öğrencilerden Güneydoğu Asya kültür şöleni Malay öğrencilerden Güneydoğu Asya kültür şöleni
Karabük Üniversitesi'nden 'kişiye özel' araştırma görevlisi kadrosu Karabük Üniversitesi'nden 'kişiye özel' araştırma görevlisi kadrosu
Yerli savaş uçağı ve otomobil üretimine tam destek Yerli savaş uçağı ve otomobil üretimine tam destek
Ankara'da 7'nci Zekâ ve Yetenek Kongresi başladı Ankara'da 7'nci Zekâ ve Yetenek Kongresi başladı
7'nci Müfredat Çalıştayı yapıldı 7'nci Müfredat Çalıştayı yapıldı
Okullardaki kazaları önlemek için iş sağlığı entegrasyonu çalışması başlatıldı Okullardaki kazaları önlemek için iş sağlığı entegrasyonu çalışması başlatıldı
Binlerce öğrenci yeni akademik yılı karşıladı Binlerce öğrenci yeni akademik yılı karşıladı
Yeni akademik yıl 'entelektüel sorumluluk' ile başladı Yeni akademik yıl 'entelektüel sorumluluk' ile başladı
Özel yetenek sınavları ile üniversiteli olmak hala mümkün Özel yetenek sınavları ile üniversiteli olmak hala mümkün
2019-2020 yılının ilk ara tatil ne zaman? Ara tatil kaç gün? 2019-2020 yılının ilk ara tatil ne zaman? Ara tatil kaç gün?
Prof. Dr. Andı: Teknolojik gelişime katkıda bulunmuş bir medeniyetin çocuklarıyız Prof. Dr. Andı: Teknolojik gelişime katkıda bulunmuş bir medeniyetin çocuklarıyız
Yapay zeka ile her öğrenci kendine özgü öğrenecek Yapay zeka ile her öğrenci kendine özgü öğrenecek
Çocuklar soyut resim ile tanışacak Çocuklar soyut resim ile tanışacak
Dijitalleşen dünyada açık eğitim masaya yatırılıyor Dijitalleşen dünyada açık eğitim masaya yatırılıyor
Üniversiteye yeni başlayacak öğrencilere uzmanından tavsiyeler Üniversiteye yeni başlayacak öğrencilere uzmanından tavsiyeler
Eğitim Haberleri

Yapay zeka ile her öğrenci kendine özgü öğrenecek

Tamamen dijital tabanlı öğrenim metodu olan ve Türkiye'de ilk kez uygulanan 'Metodbox'ın tanıtım toplantısı Bahçeşehir Üniversitesi Güney Kampüsünde, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel'in de katıldığı bir lansman ile tanıtıldı. Uygulama ile kişiye özgü öğrenimin geleceğe taşınması amaçlanıyor. Öğrencilerin neye eğilimi varsa ona uygun testlere, çalışmalara ve oyunlara yönlendiren sistemin öğretmenler, veliler, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri tarafından kullanılması hedefleniyor.

Çocuklar soyut resim ile tanışacak

Trump Alışveriş Merkezi'nin sergi alanı Trump Art Gallery, 'Onun Çizgileri' sergisi kapsamında sanatçı K. Muzaffer Gençer'in 7-12 yaş aralığındaki çocuklarla gerçekleştireceği atölye çalışmasına ev sahipliği yapacak.

Dijitalleşen dünyada açık eğitim masaya yatırılıyor

Dijitalleşme ve eğitimde açıklık, günümüzde yükseköğretim alanında sıkça karşılaşılan eğilimler arasında yer alıyor. Bu kapsamda Maltepe Üniversitesi ve Oldenburg Üniversitesi Açık Eğitim Araştırmaları Derneği tarafından, Dijitalleşme Çağında Açık Eğitim Uluslararası Sempozyumu 12-14 Eylül'de gerçekleştirilecek.

Üniversiteye yeni başlayacak öğrencilere uzmanından tavsiyeler

Altınbaş Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aylin İlden Koçkar, üniversiteye yeni giren öğrencilerin karşılaşabileceği uyum sorunları ve bunların nasıl aşılabileceği konusunda öğrencilere çeşitli önerilerde bulundu. Bu noktada ailelere de büyük görev düştüğünü belirten Prof. Dr. Aylin İlden Koçkar, ailelerin çocuklarını baskı altında bırakmadan anlamaları gerektiğini vurguladı.

Her kitabı çocuğunuza okutmayın!

Uzmanlar her çocuk kitabının çocuklara okutulmaması yönünde uyarılarda bulunuyor ve bu konuda özellikle anne-baba ile öğretmenlere büyük rol düştüğünü ifade ediyor. Bu noktada kaç yaşından itibaren hangi kitapların okunabileceği, iyi bir çocuk kitabının içerik, dil ve anlatım yönünden nasıl olması gerektiği konusunda Çocuk Gelişimi Uzmanı Prof. Dr. Mesude Atay ebeveynlere önemli tavsiyelerde bulundu. 

Beynimizden çok internete güveniyoruz!

Günümüzde bilgiye ulaşmak amacıyla interneti yoğun olarak kullanıyoruz. Ancak bilgi ararken hafızamızı taramak ve farklı bir bilgi kaynağı kullanmak yerine interneti tercih etmenin bilişsel performansımızı nasıl etkilediği merak konusu. Bu kapsamda Memory Dergisi'nde yayımlanan araştırma, internete olan bağımlılığı bir kere daha gözler önüne serdi.

Psikolog Zozan Başçi, "Ailelerin 'ilk gün' korkusu çocuğa geçebilir."

Okula yeni başlayan çocuklar için okula başlamanın hayatlarında birçok etkisi ve önemi bulunuyor. Bu nedenle ebeveynlere, bakım verenlere ve eğitimcilere çok önemli görevler düşmektedir.

2019 MEBBİS özür grubu atama sonuçları açıklandı

Mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları açıklandı! 2019 MEBBİS özür grubu atama sonuç sorgulama

Erken yaşta eğitim beyin gelişimini destekliyor

Yeni eğitim-öğretim yılına sayılı günler kaldı. Uzmanların görüşü ise okul öncesi eğitimin çocuğun beyin gelişimine katkı sağladığı yönünde. İstanbul Kent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü'nden Dr. Öğr. Üyesi Aynur Akıncı Aydoğan, 0-6 yaş arasını kapsayan erken çocukluk dönemi çocuğun en hızlı geliştiği dönemdir. Beyin yapısı ve fonksiyonlarının gelişiminin 3'te 2'lik bölümü 0-4 yaş arasında tamamlanır. Dolayısıyla erken çocukluk dönemindeki deneyimler beynin çalışma biçimi için belirleyicidir. Erken yaşların önemi, çocuğun gelişiminde ileriye dönük kalıcı bir damga vurmasından çok sonraki yıllar için sağlam ya da zayıf bir temel oluşturmasından kaynaklanmaktadır diye konuştu.

Üniversiteye yerleşemeyen öğrencilerin umudu: Boş kontenjan

Üniversite adayları tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından kazandıkları üniversitelere kayıt yaptırmaya başladı. Üniversiteye yerleşemeyenler ya da istedikleri bölümü kazanamayan öğrenciler ise merakla ek tercih tarihlerini bekliyor. Önceki yıllardaki süreç kıyaslandığında ise sürecin ağustos ayının son haftalarında başlaması ön görülüyor. Üniversite adaylarının bu dönemde üniversiteye kayıt yaptırma şanslarının çok yüksek olduğuna vurgu yapan Nişantaşı Üniversitesi Kurucusu Levent Uysal, 'Özellikle mühendislik, güzel sanatlar, iletişim gibi bölümlerde boş kontenjanlar var. Öğrenciler bunu iyi takip etsinler ve sakin olsunlar. Bu dönemi kaçırmasınlar. Kesinlikle ve kesinlikle yeniden kazanma şansları çok yüksek. Sadece biraz daha odaklanmaları, uzmanlarla iletişime geçmeleri gerekiyor. Bütün üniversitelerde ek kontenjan için yer var' dedi.

İlahiyat Lisans Tamamlama Yerleştirme Sonuçları açıklandı

Yüksek Öğretim Kurulu Lisans Tamamlama Başvuru ve Tercih Sistemini açıkladı.

Son dakika... Cumhurbaşkanı, 12 üniversiteye rektör atadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa’nın 130. ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13’üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulu’nun önerdiği adaylar arasından 12 üniversiteye rektör atamalarını gerçekleştirdi.

'Hormonlu not' veren okul kapatılacak!

TEOG ve üniversite sınavlarında öğrencileri binlerce adayın önüne geçiren şişirilmiş notlarla ilgili yeni bir adım atıldı. MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’ndeki değişikliğe göre, 3 kez ‘hormonlu not’ verdiği tespit edilen özel okul kapatılacak.

KPSS tercih sonuçları açıklandı! (sonuc.osym.gov.tr) Sorgula

Milyonlarca adayın beklediği Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) tercih sonuçları açıklandı. KPSS yerleştirme sonuçlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz...

İÜ Tıp Fakültesi Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik yapılması, Resmi Gazete'nin 9 Ocak 2017 Pazartesi günkü sayısında yayımlandı.

2017 YGS sınav başvuruları ne zaman başlıyor?

YGS sınav başvurularının ne zaman başlayacağı şimdiden binlerce lise öğrencisi tarafından merak konusu

Toplam 174 haber.