Güncel

Memur maaş zamlarına yönelik hükümet yeni teklifte bulundu Memur maaş zamlarına yönelik hükümet yeni teklifte bulundu
Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın açıklamalarda bulunuyor Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın açıklamalarda bulunuyor
Memur-Sen'e Sosyal Medya'da Büyük Tepki! Memur-Sen'e Sosyal Medya'da Büyük Tepki!
'Türkiye'nin Depreminde 20. Yıl: Bellek, Yapılanma, Gelecek' çalıştayı düzenlendi 'Türkiye'nin Depreminde 20. Yıl: Bellek, Yapılanma, Gelecek' çalıştayı düzenlendi
Üretim fazlası kumaşlar kanserli çocuklar için gelir olacak Üretim fazlası kumaşlar kanserli çocuklar için gelir olacak
TOKİ'den Ankara'da açık artırma ile arsa satışı TOKİ'den Ankara'da açık artırma ile arsa satışı
Üniversiteli gencin 'Boya' keşfi: 3 ilçede test ediliyor Üniversiteli gencin 'Boya' keşfi: 3 ilçede test ediliyor
Türkiye, vejetaryenliğin en fazla arttığı 7'nci ülke Türkiye, vejetaryenliğin en fazla arttığı 7'nci ülke
'Rockçı imam' Tüzer Diyanet'e karşı açtığı davayı kazandı 'Rockçı imam' Tüzer Diyanet'e karşı açtığı davayı kazandı
Diyanet hayvanlara işkence ile ilgili açıklama yaptı Diyanet hayvanlara işkence ile ilgili açıklama yaptı
Camilere standart getiriliyor Camilere standart getiriliyor
Çiğ sütle ilgili önemli düzenleme Çiğ sütle ilgili önemli düzenleme
Diyanet 27 Ocak 2017 Türkiye Geneli Cuma Hutbesi Diyanet 27 Ocak 2017 Türkiye Geneli Cuma Hutbesi
Jandarma ve Sahil Güvenlik'te başörtüsü yasağı kalktı Jandarma ve Sahil Güvenlik'te başörtüsü yasağı kalktı
Diyanet 20 Ocak 2017 Türkiye Geneli Cuma Hutbesi Diyanet 20 Ocak 2017 Türkiye Geneli Cuma Hutbesi
Son dakika: Fuat Avni'nin kimliği belli oldu! Bakın o isim kim çıktı Son dakika: Fuat Avni'nin kimliği belli oldu! Bakın o isim kim çıktı
Fransa: Filistin barışının tek yolu iki devletli çözüm Fransa: Filistin barışının tek yolu iki devletli çözüm
Bakan Müezzinoğlu: Yüzde 70'i yakaladığım an Meclis'e getireceğim Bakan Müezzinoğlu: Yüzde 70'i yakaladığım an Meclis'e getireceğim
13 Ocak 2017 Türkiye Geneli Cuma Hutbesi  | Diyanet İşleri 13 Ocak 2017 Türkiye Geneli Cuma Hutbesi | Diyanet İşleri
Özel güvenlik sektörüne 15 Temmuz ayarı Özel güvenlik sektörüne 15 Temmuz ayarı
Güncel Haberleri

Memur maaş zamlarına yönelik hükümet yeni teklifte bulundu

Hükümet, 5. Dönem Toplu Sözleşmesi kapsamında memur ve memur emeklisine 2020'de yüzde 4+4, 2021'de yüzde 3+3 zamdan oluşan yeni teklifte bulundu.

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın açıklamalarda bulunuyor

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın son durum değerlendirmesi yaptı.

Memur-Sen'e Sosyal Medya'da Büyük Tepki!

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın, toplu sözleşme görüşmelerinde hükümet adına zam teklifinin %3 olarak verilmesinden sonra twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamalarının altına binlerce memur, tepki yorumları attı.

'Türkiye'nin Depreminde 20. Yıl: Bellek, Yapılanma, Gelecek' çalıştayı düzenlendi

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan İstanbul Bilgi Üniversitesi Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı Yüksek Lisans Program Direktörü Prof. Dr. Tamer Aker, depreme yönelik çalışmaların afetlerle canlandığını sonrasında ise unutulduğunu vurguladı. Türkiye'de sürdürülebilir bir çalışma ve bilgi birikiminin olmadığını belirten Prof. Dr. Aker, 'Alanda farklı disiplinlerin bir araya gelmesi gerekiyor. Buna ek olarak gördüğümüz sorunlardan biri özgüven eksikliği. Ülkemizdeki uzmanlarımızın çoğu yaptıkları işin önemini ve kendilerinin değerini bilmiyor. Travma ve afet çalışmaları alanında somut adımlar atabilmek için yapılan çalışmaların duyurulması, multidisipliner bir çalışmayla kanıta dayalı bilimsel bilgi birikiminin oluşması gerekiyor. Yalnızca üniversiteler değil tüm kamu ve sivil toplumu iş birliği havuzuna toplamak şart. Literatür anlamında bile ortak bir dile sahip değiliz' dedi. Lisans ve lisansüstü eğitimlerin mutlaka yaygınlaştırılması gerektiğini belirten Prof. Dr. Aker, üniversiteye kadar olan süreçte ise afet bilincinin tüm öğrenci ve velilere aktarılması gerektiğini söyledi.

Üretim fazlası kumaşlar kanserli çocuklar için gelir olacak

Türkiye'de her yıl yaklaşık 3 bin 500 çocuğun kanser hastası olduğu belirtiliyor.  Kanser, çocuklarda, erişkinlere oranla 100 kat daha az görülse de yarattığı tahribat çok daha fazla. Tıbbi tedavinin yanı sıra moral durumunun da büyük önem taşıdığı hastalıkla mücadelede her destek hayati değerde. Hastalıkla paralel ilerleyen zorluklarda hastayı ve yakınlarını yalnız bırakmamak, onların karşılaştıkları engellerde onlara el uzatmak, hem tedavi sırasında büyük bir güç sağlıyor hem de iyileşme konusunda kayda değer bir etki yaratıyor.

TOKİ'den Ankara'da açık artırma ile arsa satışı

TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, açık artırma müzayedesi 5 Eylül Perşembe günü saat 13.30'da, TOKİ'nin Ankara Merkez Binası'nda yapılacak. Ticaret ve konut alanı niteliğinde olan 2 arsa toplam 299 milyon 996 bin 510 TL muhammen bedel ve yüzde 25 peşin, 48 ay vadeli olarak satılacak.

Üniversiteli gencin 'Boya' keşfi: 3 ilçede test ediliyor

Bir yıllık Ar-Ge çalışması sonrası, boyayı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne teste gönderen iki mucit, belediyeden olumlu dönüş olunca projelerini daha da geliştirdi. Yol şerit boyaları, şu an İstanbul'un 3 ilçesinde kullanılıyor.

Türkiye, vejetaryenliğin en fazla arttığı 7'nci ülke

2018 yılında küresel et endüstrisinin pazar büyüklüğü 1 trilyon dolar seviyesine ulaştı. Et tüketimi refahın bir işareti olarak görülse de buna rağmen özellikle gelişmekte olan ülkelerde vejetaryen ve vegan akımı günden güne artış gösteriyor.

'Rockçı imam' Tüzer Diyanet'e karşı açtığı davayı kazandı

Gazetecilere açıklama yaptığı gerekçesiyle imamlıktan alınan ‘Rock’çı imam’ lakaplı Ahmet Muhsin Tüzer, kararın yürütmesinin durdurulması için açtığı davayı kazandı.

Diyanet hayvanlara işkence ile ilgili açıklama yaptı

Diyanet İşleri Başkanlığınca, hayvanlara işkence yapılmaması uyarısında bulunularak, merhamet göstermede insan ile hayvan arasında bir fark gözetilemeyeceği vurgulandı.

Camilere standart getiriliyor

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı camilere standart getiriyor.

Çiğ sütle ilgili önemli düzenleme

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik: "Çiğ sütün tüketiciye doğrudan arzına ilişkin tebliğ taslağını hazırladık ve Başbakanlığa gönderdik. Çiğ süt, bu kapsamda ancak ari çiftliklerden, işletmelerden satılabilecek" açıklamasında bulundu.

Diyanet 27 Ocak 2017 Türkiye Geneli Cuma Hutbesi

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Türkiye genelinde yayımlamış olduğu bu haftaki cuma hutbesinin konusu "NAMAZI ZAYİ ETMEK EN BÜYÜK ZİYANLARDANDIR"

Jandarma ve Sahil Güvenlik'te başörtüsü yasağı kalktı

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığının Personel Yönetmeliği'ne göre Jandarma ve Sahil Güvenlik'te kadın personel, şapka, kep veya örgü bere altında, yüzünü kapatmayacak şekilde başlarına taktıkları üniforma rengindeki desensiz giysileri giyebilecek.

Diyanet 20 Ocak 2017 Türkiye Geneli Cuma Hutbesi

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Türkiye genelinde yayımlamış olduğu bu haftaki cuma hutbesinin konusu "RAHMÂN’IN MÜMİN KULLARI"

Son dakika: Fuat Avni'nin kimliği belli oldu! Bakın o isim kim çıktı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Fetullahçı Terör Örgütü'nün medya yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturmanın ilk bölümü tamamlandı.

Toplam 904 haber.