Kültür Sanat

Elektronik atıklar sanat eseri oldu Elektronik atıklar sanat eseri oldu
Ebu Hurafe'den resimler sanatseverlerle buluşacak Ebu Hurafe'den resimler sanatseverlerle buluşacak
Fuat Sezgin'in bilim çalışmaları sanat eserlerine konu oldu Fuat Sezgin'in bilim çalışmaları sanat eserlerine konu oldu
Ahmet Ümit 'Yazar Söyleşileri'nin konuğu oldu Ahmet Ümit 'Yazar Söyleşileri'nin konuğu oldu
'Büyük Gözaltı' tiyatroseverlerle buluşacak 'Büyük Gözaltı' tiyatroseverlerle buluşacak
Tunceli bölgesinin doğal tedavi yöntemleri kitaplaştırıldı Tunceli bölgesinin doğal tedavi yöntemleri kitaplaştırıldı
Türkiye'nin ilk Masal Müzesi, Kartal'da kuruldu Türkiye'nin ilk Masal Müzesi, Kartal'da kuruldu
2016 Yılı Nobel Edebiyat Ödülü Bob Dylan'ın oldu! 2016 Yılı Nobel Edebiyat Ödülü Bob Dylan'ın oldu!
Son dakika... Tarık akan öldü mü ? Son dakika... Tarık akan öldü mü ?
Muhammed Ali'nin eldiveni İstanbul'da Muhammed Ali’nin eldiveni İstanbul'da
Enigma makinesi Hisart Canlı tarih ve Diorama Müzesi'nde sergileniyor Enigma makinesi Hisart Canlı tarih ve Diorama Müzesi’nde sergileniyor
Sanatçılara Bakan Nabi Avcı'dan telif müjdesi Sanatçılara Bakan Nabi Avcı'dan telif müjdesi
UNESCO listesine Türkiye'nin adayı Kars'taki Ani Arkeolojik Alanı UNESCO listesine Türkiye’nin adayı Kars’taki Ani Arkeolojik Alanı
Uluslararası İslam Sanatları Yarışması için başvurular devam ediyor Uluslararası İslam Sanatları Yarışması için başvurular devam ediyor
''Somuncu Baba Aşkın Sırrı'' filminin galası Aksaray'da yapıldı ''Somuncu Baba Aşkın Sırrı'' filminin galası Aksaray'da yapıldı
Somuncu Baba Aşkın Sırrı ne zaman vizyona girecek Somuncu Baba Aşkın Sırrı ne zaman vizyona girecek
Emirgazi'de yazarlar ve öğrenciler buluştu Emirgazi’de yazarlar ve öğrenciler buluştu
Somuncu Baba Aşkın Sırrı ne zaman vizyonda ? Somuncu Baba Aşkın Sırrı ne zaman vizyonda ?
Kapaktaki Künye Kapaktaki Künye
Ne Kadar Biz, Ne Kadar Başkasıyız? Ne Kadar Biz, Ne Kadar Başkasıyız?
Kültür Sanat Haberleri

Elektronik atıklar sanat eseri oldu

Başakşehir Belediyesi, Teknoloji ve İnovasyon Merkezi'nde öğrencilere yönelik eğitimler veriliyor ve çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Yapılan çalışmalara ek olarak elektronik atıkların geri dönüşümü sağlanarak farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

Ebu Hurafe'den resimler sanatseverlerle buluşacak

Resmin şairi Kenan Işık, fantastik hikaye ve romanlarıyla tanıdığımız yazar Prof. Dr. Uğur Batı'nın yarattığı gizemli kahraman Ebu Hurafe'nin masallarını resmediyor. Kenan Işık ve Uğur Batı, metaforik tarzlarıyla fantastik resimler ve özel bir dünya yaratıyorlar. Resimlerin en önemli özelliklerinden biri, her bir resmin hikayesi olmasının yanında bu hikayelerin resmin üzerinde harflerle nakşedilmesi.

Fuat Sezgin'in bilim çalışmaları sanat eserlerine konu oldu

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) ve MÜSİAD Sanat iş birliğiyle MÜSİAD Genel Merkezi'nde açılan sergide üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü hoca ve öğrencilerinin eserleri sergileniyor.

Ahmet Ümit 'Yazar Söyleşileri'nin konuğu oldu

Sevilen polisiye romanları yazarı Ahmet Ümit, Yapı Kredi Yayınları'ndan çıkan son kitabı Aşkımız Eski Bir Roman ile 'Hepsiburada Yazar Söyleşileri'nde Yekta Kopan'ın konuğu oldu. Aşkımız Eski Bir Roman, Ümit'in 1998 yılında yarattığı Başkomiser Nevzat karakterine ait 3 yeni romandan oluşuyor. Ahmet Ümit'in 21 yıl önce Yeniyüzyıl Gazetesi'nde hafta sonunda yayınlanacak bir polisiye hikaye için yarattığı Başkomiser Nevzat karakteri sevilince, romanları, çizgi romanı, televizyon dizisi, radyo tiyatrosu ve sinema filmi de yapıldı. Söyleşi sonunda Ümit, sevenlerine Balat'ta Başkomiser Nevzat Evi açmanın da planları arasında olduğu müjdesini verdi. İlki İstanbul Beyoğlu'nda bulunan Yapı Kredi Yayınları Kitabevi'nde düzenlenen imza günlerinin tüm Türkiye genelinde düzenleneceği bilgisini de paylaştı.  

'Büyük Gözaltı' tiyatroseverlerle buluşacak

Taner Barlas'ın kurguladığı, Rutkay Aziz'in yönettiği ve iki usta tiyatrocunun aynı zamanda rol da aldıkları 'Büyük Gözaltı' (1984) oyunu, 19 Eylül Perşembe saat 20.30'da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi'nde tiyatroseverlerle bir araya gelecek.

Tunceli bölgesinin doğal tedavi yöntemleri kitaplaştırıldı

Tıbbi farmakaoloji, tıp tarihi ve çağdaş dünya tıbbı öncesi doğal yöntemlerle elde edilen karışımların, hastalıkların tedavisinde kullanımı konularında araştırmalar yapan Altınbaş Üniversitesi Tıp Fakültesi Dr. Ögr. Üyesi Gülkızılca Yürür, son dönemdeki çalışmalarını kitap haline getirdi.

Türkiye'nin ilk Masal Müzesi, Kartal'da kuruldu

Kartal Belediyesi Türkiye'nin ilk ve tek Masal Müzesi'nin açılışını gerçekleştirdi. Müzenin açılışını Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Şair ve Yazar Sunay Akın ile çok sayıda vatandaş gerçekleştirdi. Çarşı Mahallesi, Enis Akaygen Sokakta kurulan Masal Müzesi'nin açılışına yüzlerce kişi katıldı. 7'den 77'ye herkesin ilgisini çeken Masal Müzesi vatandaşların beğenisini kazandı. İlk oyuncakların, masal kahramanlarının ve masal kitaplarının sergilendiği müzede vatandaşlar keyifli vakit geçirdi. Lezzetli ikramlarla başlayan açılışta çocuklara pamuk şeker ve patlamış mısır da dağıtıldı.

2016 Yılı Nobel Edebiyat Ödülü Bob Dylan'ın oldu!

2016 Nobel Edebiyat Ödülü'nü ünlü şarkıcı, müzisyen ve söz yazarı Bob Dylan kazandı.

Son dakika... Tarık akan öldü mü ?

Türk sinemasının efsanevi aktörü Tarık Akan bu sabah hayatını kaybetti

Muhammed Ali’nin eldiveni İstanbul'da

Muhammed Ali’nin boks eldiveninden Michael Jordan’ın imzalı ayakkabısına kadar çok özel parçalar P&G Olimpiyatlar Sergisi için İstanbul’da

Enigma makinesi Hisart Canlı tarih ve Diorama Müzesi’nde sergileniyor

2. Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanyası tarafından gizli mesajların şifrelenmesi ve tekrar çözülmesi amacı ile kullanılan şifre makinesi Enigma müzede ziyaretçilerini bekliyor.

Sanatçılara Bakan Nabi Avcı'dan telif müjdesi

Sanatçıların korsan faaliyetlerle ilgili sorunlarını dinleyen Nabi Avcı, telif haklarına ‘AB modeli düzenleme’ getireceklerinin müjdesini verdi

UNESCO listesine Türkiye’nin adayı Kars’taki Ani Arkeolojik Alanı

Dünya kültür mirasının merkez üstlerinden biri olan İstanbul, UNESCO Dünya Miras Komitesi’nin 40. Oturumuna ev sahipliği yapacak.

Uluslararası İslam Sanatları Yarışması için başvurular devam ediyor

İslam Sanatları Konya’da yarışıyor.

''Somuncu Baba Aşkın Sırrı'' filminin galası Aksaray'da yapıldı

2015 yılında çekimleri başlayan ve 1 Nisan 2016’da vizyona girecek olan ‘Somuncu Baba Aşkın Sırrı’ Filminin Galası bugün Aksaray'da gerçekleştirildi.

Somuncu Baba Aşkın Sırrı ne zaman vizyona girecek

Somuncu Baba Aşkın Sırrı filmi 1 Nisan'da vizyona giriyor.

Toplam 25 haber.