Sağlık

Bakan Koca: Kısa süre içinde 65 yaş üstü ve 20 yaş altı ile ilgili düzenleme yapılacak Bakan Koca: Kısa süre içinde 65 yaş üstü ve 20 yaş altı ile ilgili düzenleme yapılacak
Corona virüsü nedeniyle bir doktor daha hayatını kaybetti! Corona virüsü nedeniyle bir doktor daha hayatını kaybetti!
Kırıkkale'de iki doktor, hasta yakını tarafından darp edildi Kırıkkale'de iki doktor, hasta yakını tarafından darp edildi
Sağlık Bakan Koca uyardı: Küçük bir ihmal tüm Türkiye'yi etkileyebilir Sağlık Bakan Koca uyardı: Küçük bir ihmal tüm Türkiye'yi etkileyebilir
Sıcak havada koronavirüs bulaşır mı? Bilim Kurlu Üyesi açıkladı Sıcak havada koronavirüs bulaşır mı? Bilim Kurlu Üyesi açıkladı
Uşak'ta 26 berberin Covid-19 testi pozitif çıktı Uşak'ta 26 berberin Covid-19 testi pozitif çıktı
Hamile memurları sevindiren görüş yazısı Hamile memurları sevindiren görüş yazısı
Boğaziçi Üniversitesi aşı için tarih verdi Boğaziçi Üniversitesi aşı için tarih verdi
Koronavirüs aşının üretimi en az 1 yılı bulacak! Koronavirüs aşının üretimi en az 1 yılı bulacak!
Yoğun bakım hemşiresinin bir günü Yoğun bakım hemşiresinin bir günü
TSE Bez maskede standartları belirledi! TSE Bez maskede standartları belirledi!
Dikkat! 400 bin korona taşıyıcısı aramızda Dikkat! 400 bin korona taşıyıcısı aramızda
Çankırı Devlet Hastanesindeki sendikal vesayetçilerin usulsüzlükleri tescillendi! Çankırı Devlet Hastanesindeki sendikal vesayetçilerin usulsüzlükleri tescillendi!
11 ilaç daha geri ödeme listesine alındı 11 ilaç daha geri ödeme listesine alındı
Konya'da Sağlık çalışanlarına Anneler Günü sürprizi Konya'da Sağlık çalışanlarına Anneler Günü sürprizi
Son dakika… Koca Türkiye'deki güncel corona verileri açıklandı! Son dakika… Koca Türkiye’deki güncel corona verileri açıklandı!
Sağlık çalışanlarının görev şehidi sayılabilmesi için kanun teklifi Sağlık çalışanlarının görev şehidi sayılabilmesi için kanun teklifi
TR-C 19 ilacı koronavirüs hastaları için hazır TR-C 19 ilacı koronavirüs hastaları için hazır
Atatürk Havalimanı'ndaki hastaneden ilk görüntüler Atatürk Havalimanı'ndaki hastaneden ilk görüntüler
Pazar günü 4 saat parklar, sokaklar 65 yaş ve üstü büyüklerin! Pazar günü 4 saat parklar, sokaklar 65 yaş ve üstü büyüklerin!
Sağlık Haberleri

Ambulans kaza yaptı

Kars'ta hasta taşıyan ambulans kaza geçirdi.

Diyarbakır'da gıda zehirlenmesi şüphesi

Diyarbakır'da dün akşam saatlerinde onlarca kişi, mide bulantısı, ishal ve kusma şikayetleri ile acil servislere başvurdu.

Yeni Edremit Devlet Hastanesi ile ilgili iddialar

Balıkesir'in Edremit ilçesindeki yeni Edremit Devlet Hastanesi inşaatının iptalinin söz konusu olmadığı belirtildi.

Uyuz salgını meclise taşındı

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Eczacı Gamze Taşcıer, son dönemlerde yaşanan uyuz vakalarındaki artış üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi.

Mersin'de hasta yakınları olay çıkardı!

Mersin Şehir Hastanesi aciline gelen 2 kişi kendi hastasına öncelik tanımadığı gerekçesiyle doktor odasını dağıttı.

Ordu'da 'sahte engelli raporu' operasyonu yapıldı

ORDU'nun Altınordu ilçesinde, polis ekiplerince düzenlenen 'usulsüz engelli raporu' operasyonunda, 1'i doktor 34 kişi gözaltına alındı.

Ukrayna'lı Aile Hekimi Kızının Tedavisi İçin Türkiye'yi Seçti

Ukrayna'lı Aile Hekimi Kızının Tedavisi İçin Türkiye'yi Seçti

2020 yılında 16 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacağı açıklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, 2020 yılında 16 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacak.Cumhurbaşkanı kararı ile 2020 yılında sözleşmeli sağlık personeli olarak istihdam edilecek personel sayısı belirlendi.

112 İstasyonuna Molotof Kokteyli Attılar!

Dün gece saat 23:00 civarlarında İstanbul Kartal 3 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu'na psikolojik rahatsızlığı olduğu tespit edilen bir şahıs tarafından molotof kokteyli bir saldırı gerçekleştirildi.

Başkan Adıyaman, ''Üyelerimizin sorunlarının çözümüne dair adımlar atılmalıdır.''

''Meslek odaları ve birliklerinin ihtiyacı seçim sistemine müdahale değil, üyelerimizin sorunlarının çözümüne dair adımlar atılmasıdır.''

Sağlık Bakanlığının Ocak Dönemi İller Arası Tayin İlanı Yayımlandı!

Sağlık Bakanlığının 2020 yılı ocak dönemi isteğe bağlı iller arası yer değiştirme suretiyle atanma kura ve başvuruları başladı.

En sinsi kanser türlerinden pankreas kanserinde bu belirtilere dikkat!

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Metin Kement, pankreas kanserinin önemli belirtilerine dikkat çekti ve riski azaltabilecek besinleri sıraladı.

Koca: Şehir hastanelerinden vazgeçmeyeceğiz''

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada, şehir hastaneleriyle ilgili sistematik bir karalama kampanyasının sürdürüldüğünü ifade ederek, malzeme eksikliği nedeniyle ameliyatların yapılamadığı iddialarının doğru olmadığını söyledi.  Koca, "2023'ten önce bu hastaneleri bitirmek üzere plan yaptık. Genel bütçede ona göre olacak. Bundan sonraki süreçte genel bütçeden yapıyor olsak bile, finansal model değişikliği olsa da şehir hastanelerinin yapımından, konseptinden, fonksiyonundan vazgeçmeyeceğiz." diye konuştu.

2020 yılı hac sağlık görevli müracaatları başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı 2020 Yılı Hac Organizasyonu kapsamında görev almak isteyen sağlık personeline yönelik müracaatlar başlıyor.

Vertigo Neden Olur Sebepleri Nelerdir?

Vertigo Neden Olur, Sebepleri Nelerdir? Vertigoya yol açan sebepler birbirinden farklı tıbbi altyapıya sahiptir. Bundan dolayı vertigonun görülme sebeplerinin araştırılması için bir uzmandan destek alınması gerekmektedir. Vertigonun altında yatan nedenlerinin doğru bir şekilde tespit edilmesi ile vertigo tedavi edilebilmektedir. Vertigo, denge sisteminde meydana gelen sebeplerle ortaya çıkmaktadır. Baş dönmesinden öte bir durum olan vertigo, kişiden kişiye değişen belirtiler göstermektedir. Şiddeti ve kriz anları da yaşam alışkanlıklara göre değişir.

Sindirim sistemi kanserleri gençlerde de görülüyor

Memorial Bahçelievler Hastanesi Gastroenteroloji Bölümü'nden Prof. Dr. Erdem Akbal ve Doç. Dr. Salih Boğa önderliğinde düzenlenen 'Vakalarla Kolorektal Endoskopik Submukozal Diseksiyon (ESD)'  toplantısında sindirim sistemi kanserlerinde ESD yöntemi mercek altına alındı. Ülkemizin ve dünyanın farklı ülkelerinden gelen 100'ü aşkın katılımcıya, uluslararası arenadaki en ünlü gastroenterologlardan biri olan Japonya Jichi Üniversitesi'nden Prof. Dr. Yoshikazu Hayashi eşliğinde eğitim verildi. 50 yaş altındaki kişilerde sindirim sistemi kanserlerinde belirli bir oranda artış olduğunu belirten Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Erdem Akbal 'Bu artış 40'lı yaşlarda başlamıyor, maalesef 20'li yaşlardan itibaren kalın bağırsak kanseri riskinde artış var' diye konuştu.

Toplam 887 haber.