Siyaset

CHP'nin PM'nin resmi sonuçları belli oldu CHP'nin PM'nin resmi sonuçları belli oldu
Çoklu baro düzenlemesi TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi Çoklu baro düzenlemesi TBMM Adalet Komisyonu’nda kabul edildi
İYİ Parti'nin 3600 ek gösterge'ye ilişkin grup önerisi reddedildi! İYİ Parti'nin 3600 ek gösterge'ye ilişkin grup önerisi reddedildi!
Kılıçdaroğlu: Sağlık çalışanları hepimizin göğsünü kabarttı Kılıçdaroğlu: Sağlık çalışanları hepimizin göğsünü kabarttı
Fatih Erbakan: Ölüm değil, fedakârlık ödüllendirilmeli Fatih Erbakan: Ölüm değil, fedakârlık ödüllendirilmeli
Son Dakika! Türkiye mültecilere Avrupa kapılarını açıyor Son Dakika! Türkiye mültecilere Avrupa kapılarını açıyor
Erbakan Türkiye'nin 'acı gerçeklerini' açıkladı Erbakan Türkiye'nin 'acı gerçeklerini' açıkladı
Fatih Erbakan'dan çarpıcı 'Kıbrıs' uyarısı Fatih Erbakan'dan çarpıcı 'Kıbrıs' uyarısı
Yeniden Refah'tan 'İdlib' açıklaması: Bu saldırılar asla karşılıksız kalmaz, kalmayacaktır Yeniden Refah'tan 'İdlib' açıklaması: Bu saldırılar asla karşılıksız kalmaz, kalmayacaktır
Yeniden Refah Partisi Sakarya'da Seninleyiz Kudüs mitingi düzenliyor Yeniden Refah Partisi Sakarya'da Seninleyiz Kudüs mitingi düzenliyor
Fatih Erbakan'dan edepsiz yunan'a sert tepki! Fatih Erbakan'dan edepsiz yunan'a sert tepki!
Fatih Erbakan'dan çarpıcı 'deprem'  uyarısı: Binlerce insan ölünce mi aklımız başımıza gelecek! Fatih Erbakan'dan çarpıcı 'deprem' uyarısı: Binlerce insan ölünce mi aklımız başımıza gelecek!
Fatih Erbakan Cumhurbaşkanı adayı! Fatih Erbakan Cumhurbaşkanı adayı!
Fatih Erbakan: Film bitmedi, daha yeni başlıyor! Bizi izlemeye devam edin... Fatih Erbakan: Film bitmedi, daha yeni başlıyor! Bizi izlemeye devam edin...
Fatih Erbakan Habertürk Canlı Yayın Fatih Erbakan Habertürk Canlı Yayın
YSK Seçime Girebilecek Partileri Açıkladı YSK Seçime Girebilecek Partileri Açıkladı
Voleybol Takımına 'Teşhirci' diyen MHP'li Birol Şahin'e ceza! Voleybol Takımına 'Teşhirci' diyen MHP'li Birol Şahin’e ceza!
YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan: Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekten yalnız! YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan: Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekten yalnız!
İslam Alemi birleşmelidir İslam Alemi birleşmelidir
Selman KAPLAN'a yeni görev Selman KAPLAN'a yeni görev
Siyaset Haberleri

Terör olayları 112 hizmetini aksatıyor

Sağlık Bakanlığından verilen bilgiye göre, 7 Haziran 2015 tarihinden bugüne kadar terör olayları nedeniyle Doğu ve Güneydoğu illerinde toplam 869 vaka için acil çağrı alındığını, ancak çağrıların 681' ine terör saldırılarından dolayı ambulans görevlendirilemediğini bildirdi. Terör olayları nedeniyle, acil sağlık hizmetlerinde aksamalar olduğu ve 112 Acil ambulanslarının vakalara ulaşmadığı veya ulaştırılamadığı bildirildi.

Teşekkür beklemiyoruz, şiddet olmasın yeter.

Aybastı Devlet Hastanesi’nde Dr. Ayça Türe Başer’e hasta yakınları tarafından yapılan saldırıya, Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Bilal İnanlı sert tepki gösterdi. İnanlı,”Yapılan onca uyarı ve ikazlara rağmen sağlık çalışanlarına yapılan saldırılar artık dayanılmaz noktaya ulaşmıştır”dedi.

Sağlık Bakanları aday adayı oldular mı?

1 Kasım seçim maratonunda, aday adaylık başvuruları tamamlandı.

Tıp Fakülteleri 'can suyu' bekliyor

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, TÜSEB Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur ve yönetim kurulu üyeleriyle, Erciyes Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hamza Çakır'ı makamında ziyaret etti

Genel Sekreter ranza sistemine geçsin.

Sağlık-Sen Sivas Şubesi hastane birleştirmelerine hakkında Genel Sekreterliğin tavrına karşı delillerle konuştu. Geçmiştede bu nevi hamleler olduğunu ancak bu hatadan dönüldüğünü söyleyen Zileli 'Genel sekreter Hasta yataklarını çoğaltmak istiyorsa ranza sistemine geçmesi daha uygun olur.'dedi

İzmir tabip odasının mektubunu destekliyoruz.

Sağlık çalışanları, İzmir Tabip Odasının TTB'nin son günlerdeki terör olayları konusunda gösterdiği tavra karşı merkez konseye yazılan açık mektup dolayısı ile desteklediklerini bildirdiler.

Beşiri Hastanesi neden gecikti?

Terör örgütü PKK'nın Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde hastanelere ve ambulanslara uzun namlulu silahlarla saldırmasını, sağlık çalışanlarını kaçırmasını ve halkın sağlık hizmeti almasını engellemesini görmezden gelen HDP'li milletvekillerinden Saadet Becerikli, Batman'ın Beşiri ilçesinde yaşanan aksaklıklar nedeniyle henüz hizmete açılamayan 15 yataklı devlet hastanesini gündeme getirdi.

SGK İlaç ve Eczacılık Daire Başkanlığına 'Skandal Atama'

Akşam gazetesinin haberine göre, 'Skandal Atama' olarak yayınlanan haberde, konu hakkında 'SGK İlaç ve Eczacılık Daire Başkanlığı'na, ilaçla ilgili hiçbir eğitim ve geçmişi olmayan sendikacı Cafer Seçer atandı.'denildi.

e-Nabız'a ikinci iptal davası

TTB, Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan e-Nabız Sisteminin iptali için ikinci kez dava yoluna gitti.

TTB 'Sinirimizi Bozmayın'

TTB ve bazı dernek ve sendikalar, Bakırköy Akıl ve Ruh SAğlığı Hastanesi arazisine yapılacak Kamu- Özel Ortaklığında yapılacak, hastane için basın açıklaması yaparak karşı çıktılar.

Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğüne atama

Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Dr Fuat Kantarcı görev yapmakta olduğu kadroya üçlü kararname ile atandı.

Başbakanın aklında AKDAĞ mı var?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu seçim hükumeti kurmak üzere görevlendirmesi sonrasında, Başbakan Ahmet Davutoğlu basın açıklaması yaptı. Başbakanın basın açıklamasında yeni hükumete ilişkin ipuçları verdi.

Sağlık Bakanı hastane inşaatında

'Medya mensuplarıyla bugün Ankara'daki Bilkent Entegre Sağlık Kampüsümüzün şantiyesinde buluştuk. Türkiye'nin sağlık alanındaki sessiz devrimlerinde en önemli aşamalardan biri Şehir Hastaneleriyle gerçeğe dönüşüyor.

Türkiye seçime gidiyor...

Sağlık Bakanlığı kimde olacak

Hükümet kurma çalışmalarında anayasa gereği zorunlu olan 45 günlük süre dün saat 24:00 itibariyle doldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, anayasa gereğince seçimin yenilenmesi kararı verecek. Erdoğan'ın ilk defa atacağı adımla birlikte 'tekrar seçim' için geri sayım da başlayacak.

Sağlık Bakanı; broşürleri okuyun

Atatürk Hava Alanında düzenlenen hac kafilelerinin uğurlama programına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinğlu'da katıldı.

Emekli memura müjde

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "Memura, memur emeklisine iyileştirme yapacağız" şeklindeki açıklamaları heyecan yarattı.

Meslek hastalıkları tıbbi tanı sistemi oluşturmak

Türk Hemşireler Derneği, Sağlık Bakanlığını muhatap kılarak ‘Meslek Hastalıkları Tıbbi tanı sistemi oluşturmak’ başlıklı imza kampanyası başlattı.

Toplam 115 haber.