Teknoloji

Amazon, yüz tanıma yazılımına 'korku duygusunu' da ekledi Amazon, yüz tanıma yazılımına 'korku duygusunu' da ekledi
Üniversite öğrencileri bitkilerle konuşabilen uygulama geliştirdi Üniversite öğrencileri bitkilerle konuşabilen uygulama geliştirdi
Çocuklarınıza dijital dünyayı yasaklamayın! Çocuklarınıza dijital dünyayı yasaklamayın!
Siemens'ten yeni frekans konvertörü serisi: SINAMICS G120X Siemens'ten yeni frekans konvertörü serisi: SINAMICS G120X
Yahoo'nun adı Altaba olarak değişiyor! Yahoo'nun adı Altaba olarak değişiyor!
GÖKTÜRK-2 dünyayı 21 bin kere turladı GÖKTÜRK-2 dünyayı 21 bin kere turladı
WhatsApp mesajları tek tıkla silinecek! WhatsApp mesajları tek tıkla silinecek!
İlk yüzde 100 milli elektrikli otobüs yola çıktı İlk yüzde 100 milli elektrikli otobüs yola çıktı
Göktürk-1 geri sayım için bekliyor Göktürk-1 geri sayım için bekliyor
Instagram'da ekran görüntüsü çeken yandı! Instagram'da ekran görüntüsü çeken yandı!
Youtube HDR video desteği nihayet geldi Youtube HDR video desteği nihayet geldi
Twitter az önce çöktü Twitter az önce çöktü
İşte Macbook Pro'nun yeni modelleri sahnede! İşte Macbook Pro'nun yeni modelleri sahnede!
iPhone 7'de patlayanlar kervanına katıldı! iPhone 7'de patlayanlar kervanına katıldı!
iPhone 7'nin başı modemle dertte! iPhone 7'nin başı modemle dertte!
BTK Başkanı Sayan'dan siber saldırı uyarısı BTK Başkanı Sayan'dan siber saldırı uyarısı
Yahoo: 500 milyon hesap çalındı Yahoo: 500 milyon hesap çalındı
Gülen hareketinin siyasi ayağına ulaşılmayacak! Gülen hareketinin siyasi ayağına ulaşılmayacak!
İşte İOS 10'un geldiği telefonlar ve yenilikleri! İşte İOS 10'un geldiği telefonlar ve yenilikleri!
Galaxy Note 7 ile uçağa binmek yasak Galaxy Note 7 ile uçağa binmek yasak
Teknoloji Haberleri

Amazon, yüz tanıma yazılımına 'korku duygusunu' da ekledi

Amazon Web Services (AWS) ürünlerinden biri olan 'Rekognition', yüz analizi yapabiliyor ve insanların yüzlerindeki görüntülerle onların duygularını ve ifadelerini tanımlayabiliyor.

Üniversite öğrencileri bitkilerle konuşabilen uygulama geliştirdi

BİLGİ İletişim Fakültesi bünyesinde kurulan inovasyon laboratuvarı alt_lab'de hayata geçirilen alt_plant uygulaması, bitkilerin özelliklerine ve bakımlarına dair bilgileri, artırılmış gerçeklik (AR) aracılığıyla kullanıcıya sunuyor. Objeler veya görsellerin üzerine etkileşimli dijital katmanlar ekleyerek kullanıcılara ekstra bilgi sağlamak için kullanılan AR teknolojisi, önce tablet ve telefonların kameralarına bağlanıyor. Bu sayede bitkilerin üzerinde ya da yanında bulunan etiketler okunuyor. Açılan menü aracılığıyla bitkilerin ışık ve su ihtiyaçlarından toprak değişim zamanlarına kadar birçok bilgiye erişilebiliyor.

Çocuklarınıza dijital dünyayı yasaklamayın!

Teknolojinin hızla gelişmesi medyanın da dijitalleşme sürecini beraberinde getirdi. Çocuklar online mecralarda özgürce dolaşabilmek isterken aileler onları dijital tehlikelerden korumaya çalışıyor. İletişim Fakültesi Medya Bölüm Başkan Vekili Dr. Öğretim Üyesi Esra Ercan Bilgiç de geliştirdiği çoklu medya platformuyla bu sorunlara çözüm üretmeyi hedefledi. İnternet üzerinden çeşitli yayınlar yapan Dr. Öğr. Üyesi Esra Ercan Bilgiç, 'Dijital medya araçlarının doğru kullanımını ailelere anlatıyoruz. Çünkü biliyoruz ki ailelerin farkındalığı bu konunun kilit noktası' diye konuştu.

Siemens'ten yeni frekans konvertörü serisi: SINAMICS G120X

Siemens'tan yapılan yazılı açıklamada, 'Ürün; suyun ve havanın kontrol edilmesini, sınırlanmasını, her zaman kontrollü bir şekilde ayrıştırılmasını, işlenmesini ve taşınmasını sağlıyor. Siemens SINAMICS G120X, doğanın gücünü herkese faydalı olacak şekilde kontrol altına almak için tüm ihtiyaçları karşılıyor. Frekans konvertörü, altyapı ve endüstriyel su/atık su uygulamalarının yanı sıra bina otomasyonundaki pompalar ve fanlar için de optimize edildi. Başarısı kanıtlanmış SINAMICS sürücü ailesinin yeni üyesi SINAMICS G120X, yaşam kalitesini iyileştirmek için elementlerin gücünden yararlanmak isteyen kullanıcılar için ilk tercih oluyor' denildi.  

Yahoo'nun adı Altaba olarak değişiyor!

Verizon tarafından satın alınacak olan Yahoo’da önemli değişimler yaşanacağı ortaya çıktı. Yahoo’nun hem adı hem de yöneticileri değişiyor.

GÖKTÜRK-2 dünyayı 21 bin kere turladı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, "GÖKTÜRK-2, yörüngesinde 21 bin 387 tur attı ve tüm dünyadan toplam 23 milyon 800 bin kilometrelik alan görüntülendi" dedi.

WhatsApp mesajları tek tıkla silinecek!

WhatsApp’a gelecek yeni güncelleme ile yanlış kişilere gönderilen mesajlar, hatalı yazılanlar veya "keşke bunu yazmasaydım" dediklerinizi tek tıkla silebileceksiniz.

İlk yüzde 100 milli elektrikli otobüs yola çıktı

TEMSA ve Türk Savunma Sanayisinin lider kuruluşu ASELSAN güçlerini birleştirdi. İki kuruluş, Türk otomotiv sanayiinde ilk %100 yerli elektrikli otobüsü Avenue EV’i geliştirdi.

Göktürk-1 geri sayım için bekliyor

Dünyanın her yerinden yüksek çözünürlüklü uydu görüntüsü sağlayacak GÖKTÜRK-1 uydusunun fırlatılması için geri sayım başladı. Uydu, saat 16.51'de fırlatılacak.

Instagram'da ekran görüntüsü çeken yandı!

Instagram'da Hikayeler bölümünde görülen video ve fotoğrafların ekran görüntüsünü almaya çalışan kullanıcılar bu eylemi yaptığı anda görüntü sahibine bildirim mesajı gidecek!

Youtube HDR video desteği nihayet geldi

Dünyanın en büyük video yayın platformu Youtube HDR video desteğine kavuştu. Gelen destek sayesinde Youtube’da çok daha kaliteli videolar yayınlanabilecek.

Twitter az önce çöktü

Popüler sosyal medya uygulaması Twitter dünya genelinde servis dışı kaldı. Son günlerde Türkiye genelinde yaşanan internet bağlantısı sorunundan alakasız olan teknik sorun nedeniyle Twitter hiç açılmıyor.

İşte Macbook Pro'nun yeni modelleri sahnede!

Apple bir süredir beklenen yeni bilgisayarları Macbook Pro'larını dün akşam San Francisco'da gerçekleştirilen Hello Again etkinliğinde tanıttı.

iPhone 7'de patlayanlar kervanına katıldı!

Avustralya’da bir iPhone 7 kullanıcısı, telefonun araç içinde patladığını söyledi

iPhone 7'nin başı modemle dertte!

Şimdi de Apple iPhone 7 serisinden bazı modellerin başı modemleriyle dertte. Hem de oldukça büyük bir performans farkıyla! Peki etkilenen modeller hangileri?

BTK Başkanı Sayan'dan siber saldırı uyarısı

BTK Başkanı Sayan, Amerika'da yaşanan bir siber saldırı vakası nedeniyle birçok sitede dünya genelinde sorun yaşandığını bildirdi.

Toplam 71 haber.